Full-Stack Academy
Full-Stack Academy je vzdelávací program pre študentov vysokých škôl technického zamerania. Ponúka ucelený pohľad na vývoj softvéru. Venuje sa vývoju moderných javascriptových front-endov napojených na cloud-scale java backendy a DevOps toolsetom.
Študenti sa na praktických príkladoch naučia, ako softvérové dielo vzniká od začiatku až po jeho odovzdanie zákazníkovi.
Zodpovedá súčasným štandardom a potrebám trhu práce. Študentom dáva príležitosť nadobudnúť teoretické vedomosti a praktické skúsenosti, ktoré následne využijú na reálnych projektoch v praxi.
Získajte perspektívnu kvalifikáciu a prax už počas štúdia!
Začnite svoju kariéru v tíme ľudí, ktorí majú skúsenosť s riešením „enterprise“ projektov. Počas 8 školiacich blokov sa naučíte, ako riešiť moderné javascriptové frontendy napojené na cloud-scale java backend vo veľkých tímoch na reálnych projektoch. DevOps blok objasní témy ako GitLab, Hashicorp stack či Azure Cloud. A na záver sa naučíte ako sa veľký softvérový vývoj organizuje a riadi.
Prihlásení do 30.11.2024 môžu získať Premium Chat-GPT na rok úplne zadarmo!
Full-Stack Academy ponúka vedomosti aj zárobky!
Full-Stack Academy okrem exkluzívnych vedomostí prináša aj finančnú odmenu. Na začiatok to bude štipendium vo výške 750 Eur po dobu troch mesiacov pre účastníkov Full-Stack Academy.
Výnimočný záverečný projekt navyše môže získať jednorazovú odmenu v hodnote až 1 000 Eur. Najúspešnejší absolventi následne dostanú možnosť pracovať na reálnych projektoch pod vedením skúsených kolegov. Zároveň si doplnia svoje vzdelanie prostredníctvom slovenských či zahraničných odborných podujatí.
Na tomto workshope sa na úvod s Omarom zopakujú základy HTML a CSS, pričom nosnou časťou obsahu, ktorú budete spoločne podrobne preberať je knižnica Bootstrap. Naučíte sa pomocou nej vytvárať responzívne designy obrazoviek, ktoré neskôr využijete pri vytváraní klienta pomocou webového frameworku Angular. Aby ste neriešili iba HelloWorld zadania, tak Omar Vám na príklade vybraných reálnym obrazoviek z PosAm projektov ukáže využitie tejto technológie v praxi. Na konci budete mať pripravené obrazovky vzorovej aplikácie pre využitie v nasledujúcich workshopoch.
Marek na úvod rýchlo zopakuje základy jazyka Java, ktoré poznáte zo školských projektov. Cieľom tohto workshopu je naučiť sa a porozumieť niektorým pokročilejším konceptom pri programovaní v Jave. Prejdete príkladmi ako napr.: problém immutable objektov, automatický resource management implementovaný cez try-with-resource, práca s veľkými číslami, funkcionálne programovanie a streamy a v neposlednom rade úvod do návrhových vzorov.
Cieľom tohto workshopu je vedieť postaviť doménový model Vašej aplikácie. Zdeno začne implementovať biznis logiku aplikácie na základe pripravených use casov, tak aby bola minimálne závislá od technologických frameworkov, t.j. využívala primárne plane Javu a popri tom sa naučíte ako pri návrhu implementovať prvú úroveň spätnej väzby od unit testov. Zdeno rieši designy našich najkomplexnejších projektov, tak ukážka spôsobu uvažovania pri tvorbe designu bude určite veľmi inšpiratívna 😊 Zároveň sa dozviete, kde a aké pravidlá dodržiavať, aby Váš kód bol použiteľný ešte veľmi dlho.
Tento workshop je ťažiskový pre vývoj backendovej časti Java aplikácie. Naučíte sa ako s pomocou Spring a Spring Boot frameworkov postaviť REST-ový backend napojený na SQL databázu. Miro Vám ukáže ako biznis logiku pripravenú počas predchádzajúceho workshopu „oživiť“ a vypublikovať vo forme REST api pomocou SpringBoot 3. V neposlednej rade sa dozviete ako biznis logiku pripojiť na databázu a najlepšie praktiky spolupráce s databázou. Budete vedieť riešiť aj autentifikáciu pomocou JWT tokenov. V neposlednom rade sa pozriete na prevádzkové aspekty Vašej aplikácie a spoločne si ukážete ako riešiť logovanie a monitoring.
Po predchádzajúcich workshopoch ste získali vedomosti ako ku definovanej doménovej logike postaviť backendovú časť aplikácie. Teraz prichádza na rad na angularový frontend. Na prvom workshope ste si pripravili design obrazoviek, ktorý teraz budete „oživovať“ a prepájať na služby publikované backendom. Aj na klientskej strane si ukážeme ako implementovať bezpečnosť na báze JWT. Aj architektúra klienta má svoje špecifické best practices a Ľuboš Vás naučí ako ich aplikovať.
Každá aplikácia potrebuje nakoniec byť niekde fyzicky nasadená. Čoraz populárnejšou formou deployment sú cloudové služby ako Microsoft Azure a v nich kontajnerové platformy ako Kubernetes (v Azure je to služba AKS). Ukážeme si ako našu vzorovú aplikáciu, ktorú sme si vyvíjali počas celej akadémie nasadiť a prevádzkovať v AKS. S tým súvisí aj využívanie deployment pipeline postavených na báze Docker images, Terraform, Jenkins CI a mnohých ďalších nástrojov.
Keď je niečo veľké, nedá sa to vyvíjať rovnako ako školský projekt. Prácu je potrebné rozdeliť a organizovať jej postupné dokončovanie. Naučíte sa ako robiť estimáciu softvérového diela, time a task management, ako pracovať s Jirou a Gitom pri riadení zadávania a odovzdávania práce, vyskúšate si rolu reviewera pri pull/merge requestoch a pochopíte, prečo platí, že features vo vývoji sú vždy aspektom integrácie a nie iba implementácie.
Priebeh Full-Stack Academy
Full-Stack Academy je organizovaná formou prednášok osobne v sídle spoločnosti PosAm v Bratislave. Stretávať sa budeme každú druhú sobotu medzi 9:00 až 16:30 hod. Celý program má 8 školiacich blokov. Počas vzdelávania sú študenti hodnotení za prácu na praktických úlohách. Po ukončení školiacich blokov študenti prezentujú svoje záverečné práce. Komunikačným jazykom akadémie je slovenčina.
Kliknite na „REGISTRÁCIA“ a nakódujte si svoju budúcnosť spolu s nami!
Školitelia
Omar je rodák z Bosny a Hercegoviny a polovicu svojho života prežil na Slovensku. Svoj talent a vášeň venuje tvorbe webových stránok a aplikácií už viac ako 15 rokov. Je zanieteným zástancom krásneho dizajnu a neúnavne sa venuje dosahovaniu pixel-perfect výsledkov. V jeho očiach je každá UI úloha komplexnou výzvou. Ak sa práve nezaoberá kódovaním, môžete ho nájsť na futbalovom ihrisku.
Marek sa učil programovať v dobách, keď za ešte piesok lial a voda sypala. Hneď potom, ako sa naučil základy programovania, tak sa začal učiť písané písmená. Vďaka cieľavedomosti dokončil každú školu, ktorú začal, nie že by ich bolo veľa. V práci ho najviac bavia výzvy, kde sa môže učiť nové veci a odvážne sa púšťa tam, kde sa ešte nikto nevydal.
Zdeno pracuje ako Solution Architect. Vo svojej praxi navrhoval architektúru a dizajn viacerých rozsiahlych Java-aplikácií, najmä rozpočtového informačného systému pre Ministerstvo financií SR. Zdeno má dlhoročné skúsenosti s objektovo orientovaným dizajnom. Po etablovaní stratégie domain driven designu plynule prešiel na využívanie tohto prístupu v praxi. Je prívržencom test driven developmentu, čiže stratégie „write test first“.
Miro má s vývojom softvéru viac než 15-ročné skúsenosti a spotreboval nespočetné množstvo šálok kávy. Integrácie sú jeho srdcovka – miluje výzvy, ktoré s nimi prichádzajú. Keby bolo možné datovať bugy, Miro by bol archeológ softvéru! Čo robí Miro vo svojom voľnom čase? Ak nesedí pri klávesnici, buď práve beží trailovou cestou, alebo sa venuje rodine.
Ľuboš je programátor bojujúci na všetkých frontoch aj backoch. Najradšej na frontendoch a v poslednej dobe sa hrá hlavne s angularom. Popri tom má rád bicykel, ale aj hranie hier. No a večer nepohŕdne dobrým vínkom. Napriek tomu všetkému sa aj tak teraz venuje hlavne kočíkovaniu.
Rado pracuje v PosAm-e na pozícii DevOps špecialistu od leta 2020, kde nastúpil ešte ako študent VŠ po absolvovaní FullStack Akadémie. Svoj voľný čas trávi hraním vodného póla v Bratislave. Medzi Radove ďalšie záľuby patria aj iné športy, ako napríklad volejbal či futbal, a taktiež asi ako každý, má rád trávenie večerov s kamarátmi v meste.
Organizácia
Peter je v IT už pomaly 30 rokov. Pamätá si časy kedy programátori nosili flanelové košele a písali assembler. Napriek tomu stále rád hľadá cesty ako inovovať a zlepšovať spôsoby akými vyvíjame SW diela. Keď nie je za počítačom, tak so synmi chodí na bike okolo Pezinka alebo dvíha váhy v garáži.
Full-stack Academy vzdelávací program pre študentov
Môžete sa učiť vyvíjať sám, môžete sa učiť od teoretikov v kurzoch alebo prídete do Full-Stack Academy a začnete svoju kariéru v tíme ľudí, ktorí majú skúsenosť s riešením „enterprise“ projektov. V priebehu 4 mesiacov sa naučíte, ako riešiť moderné javascriptové frontendy napojené na cloud-scale java backend vo veľkých tímoch a reálnych projektoch. Novinkou FSA 2025 bude, že sa naučíte ako organizovať vývoj pri paralelnej práci viacerých ľudí.
Za jednu dekádu sa nám podarilo vyškoliť 72 šikovných študentov, všetci z nich po ukončení akadémie zostali pracovať v PosAm. Dodnes v PosAm pracuje 27 absolventov. Štyria z nich sú s nami viac ako 15 rokov. Dvaja sa akadémii aktívne venujú – sú školitelia.