back

End User Services pre rumunskú pobočku Deutsche Telekom Pan-Net

Aktualita
Publikované 30.5.2016

Po Slovensku, kde vybudoval PosAm v roku 2015 infraštruktúru pre centrálu spoločnosti Deutsche Telekom Pan-Net (DT Pan-Net), pokračuje PosAm v tomto roku v budovaní a prevádzkovaní infraštruktúry aj v ďalších krajinách, kde bude mať Pan-Net zastúpenie. V máji realizuje pobočku v rumunskej Bukurešti.

Tak, ako celý koncept platformy Pan-Net, aj interná infraštruktúra firmy, ktorú PosAm buduje, stojí na cloudových technológiách. Jedná sa o prístup k budovaniu IT infraštruktúry, s ktorým má PosAm bohaté skúsenosti. Posledným príkladom je migrácia kompletnej IT infraštruktúry slovenskej pobočky nemeckej farmaceutickej spoločnosti do TelekomCloudu. Rovnako v TelekomCloude spoločnosti Slovak Telekom je vybudovaná IT infraštruktúra aj pre DT Pan-Net.

Tieto skúsenosti a referencie významne prispeli k tomu, že konzorcium Slovak Telekom a PosAm uspelo v medzinárodnej konkurencii na dodávku služieb pre DT Pan-Net.

O spoločnosti Deutsche Telekom Pan-Net

Deutsche Telekom Pan-Net je nová divízia v rámci Deutsche Telekom (DT), ktorej úlohou je vytvoriť a poskytovať služby pre 12 národných operátorov v rámci skupiny DT a nakoniec aj pre DT v Nemecku. Pan-Net je rovnako aj meno novej platformy, ktorá sa za týmto účelom buduje. Centrála Pan-Net je v Bratislave, hlavnom meste Slovenska.

Zmyslom Pan-Net je konsolidovať lokálne platformy do jedného centrálneho bodu a pomôcť transformovať celú infraštruktúru c cieľom je zoštíhlenia a zabezpečenia vysokej agility.

Synergie na nadnárodnej úrovni

“Toto je jeden z najdôležitejších technologických transformačných projektov v rámci DT,” povedal Klaus Müller, Co-CEO Pan-Net. “Deutsche Telekom sa rozhodol byť pionierom v tejto oblasti a rozhodol sa pre konsolidáciu na nadnárodnej úrovni.”

“Aktuálne pracuje na splnení tohoto zámeru tím asi 500 ľudí,” povedala Kerstin Günther, Co-CEO Pan-Net. “Dôležitým faktorom na ktorom stojí celá myšlienka je, že technológie sú pripravené na cloudifikáciu – čo je a bude hlavný katalyzátor nadnárodných synergií u telekomunikačných operátorov v budúcnosti.“

Centralizácia produktových platforiem

Müller pokračuje: “Cieľom Pan-Net je zredukovať 650 lokálnych platforiem na 50 centralizovaných. To je naša misia. V momente keď budeme schopní centralizovať platformy pre naše produkty, budeme schopní zásadne zredukovať náklady a time to market – to je zmyslom nášho snaženia.

Pan-Net bude ponúkať plne modulárny, ale harmonizovaný produktový katalóg, ktorý bude ponúkať centrálne vyvinutú štandardizovanú sadu služieb. Národný operátori si z nich budú môcť zostaviť produkty podľa potrieb lokálneho trhu, tak aby zabezpečili konkurenčnú výhodu na tomto trhu.

Prvým krokom v projekte je transformácia siete DT v rámci Európy na plnú IP prevádzku. DT potrebuje jednotný (IP) jazyk v sieti aby mohol pristúpiť ku konsolidácií a centralizácií. Plná IP prevádzka je predpokladom pre druhú etapu, ktorou je Pan-Net.

 

Ďalšie aktuality

Žilinská pobočka sa presťahovala!

Žilinská pobočka sa presťahovala!
PosAm TechDays 2024 – bezpečnosť ako kľúčový pilier modernej IT infraštruktúry

PosAm TechDays 2024 – bezpečnosť ako kľúčový pilier modernej IT infraštruktúry
Novým generálnym riaditeľom PosAm sa stal Maroš Čuchta

Novým generálnym riaditeľom PosAm sa stal Maroš Čuchta

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.